Jdi na obsah Jdi na menu
 


1990-1991

30. 3. 2015

        Školní rok  1990 – 1991

  

V tomto roce nastala další změna, po politickém převratu odcházíme od Pionýrů a přecházíme pod brněnskou organizaci Zálesák. Jestli to byla, nebo ne dobrá volba doteď nevím, ale tenkrát jsme jim uvěřili a stali jsme se tedy Zálesáky.

 

Oddíl vede Danny, Hanka, Daďa, Věrka

 

Členové:  Monika Holá, Lucka Holá, Martina Paráková, Martina Čuříková,  Roman Pimprle Hrubý, Klára Husáková, Alenka Havlíčková, Tomáš Kopecký, Vlasta Švanca Staněk, Petr Japončo Staněk, Roman Kopecký, Vašek Hrubý

 

 

Dingové Jabloňany – vede Evička

 

Členové: Milan Šotek Nečas, Petr Nečas, Petr Soják Nejez,

 

Výpravy:

Se Stopou po stopě

Martinská pouť

Burza oblečení

Turnaj v lakrosu

Velká Vánoční expedice

Jarní výprava na srub Po stopách Eskyma Welzla

Brigáda na kamení v JZD Kunštát

Den Země - Kunštát

Porta a bál  - Skalice nad Svitavou

Den Země – Kunštát

Tábor Kamínky

 

Najednou se píše rok1991 a už nám není bezstarostných třináct let. Danny se oženil v roce 1988 , Daďa se vdala v roce 1991.

Otevřely se hranice, hranice do okolních států i pomyslné hranice nejrůznějších možností o kterých by se nám za doby hluboké totality ani nesnilo.

Někteří z nás z oddílu pomalu odcházejí a jiní se stávají jen členy neaktivními, ale Stopa je pro ně stále srdeční záležitostí.

 

Po revoluci získáváme klubovnu jen pro sebe, dříve jsme používali jen malou místnost, ale doba nám pomohla a celou budovu můžeme používat jen sami pro sebe. Jsme rádi, máme víc místa na schůzky a hlavě si máme kam věšet naše krásné placky. Víc místa znamená i více starostí.